Wystawa Karola Bąka “ANIOŁY, DEMONY I…” w Bałtyckiej Galerii Sztuki w Koszalinie

Centrum Kultury 105 w Koszalinie serdecznie zaprasza 6 maja o godz. 18:00 na wernisaż wystawy Karola Bąka “ANIOŁY, DEMONY I…” w Bałtyckiej Galerii Sztuki w reżimie sanitarnym 1os/15m².

Wystawę będzie można zobaczyć od 06.05 do 06.06.

„ANIOŁY, DEMONY I…“

Zapraszam wszystkich w mój tajemniczy świat iluzyjnych przestrzeni, postaci pięknych i zmysłowych, budzących podziw, czasem niepokój i melancholię.

W sztuce, paradoksalnie, nie liczy się tylko ars- sztuka-, ale również techne- kunszt, rzemiosło. W myśl tego, mam nadzieję, udało mi się stworzyć własny, niepowtarzalny styl.

Bez formy treść byłaby naga, bez treści forma byłaby abstrakcyjnym popisem kunsztu.
Moja forma, to nieokreślona przestrzeń obrazu, kolorystyczna materia czystej emocji i zmysłowej wrażliwości. Korelatem formy jest treść, której uosobieniem jest przedstawiana kobieta.
Obraz jest jak kobieta, wystarczy na niego patrzeć.

Jeśli wydaje się Wam, że przedstawiane przeze mnie kobiety są zbyt piękne, aby mogły być prawdziwe- są idealne, obiektywne i niepokojące – to macie rację. Namalowane na obrazach nie są kobiety, a kobiecość. Niekiedy erotyczna, ale zawsze piękna i tajemnicza.
Pragnę nakreślić niemal mistyczny obraz kobiecej duszy, za pomocą kobiecego ciała.
A postaci do moich opowieści znajduję w naszej kulturze i tradycji europejskiej, mitach Greków i Rzymian, legendach, baśniach i balladach.
Zachęcam Was do odkrywania Prawdy, Dobra i Piękna w Kobiecości, a poprzez metaforę dostrzeżenia współczesnych obaw i nadziei.

Zapraszam do pełnej przygód wyprawy w głąb Waszej świadomości kulturowej. Odczytywania obrazu i dopełnienia, własną twórczą interpretacją i mam nadzieję, iż każdy odnajdzie w moich pracach inny, istotny dla siebie element.

Poznawać powinno się zarówno zmysłami, jak i rozumem.
Użyjcie wszystkich Waszych sił, całej energii i potencjału w Was drzemiącego do pełnego i świadomego obcowania ze sztuką.

Karol Bąk

ANIOŁY, DEMONY I…

Dodaj komentarz

Select your currency
PLN Złoty polski
EUR Euro